суббота, 1 февраля 2020 г.

https://docs.google.com/presentation/d/1kldIjmSPnihOUbA8LwMyBI1kGFs46qKKZeyqgogTrJE/edit?usp=sharing
Українська мова         2 клас                                                                      Урок №  45
Тема: Оповідання. Передбачення. Заголовок.


                                                        Зміст  уроку 
І. Вступна частина

Щоденні 5 «Читання для себе»   (Слайд 2) • Обираю книгу.
Обираю місце.
Читаю 3 хвилини.
Збираємось у коло.
Обговорюємо прочитане

ІІ. Основна частина

1. Введення в тему  (Слайд 3)

    Робота в малих групах (парах чи трійках)

Вправа «Пазли по колу»

 


- Кожна група отримує конверт з пазлами. По команді всі  починають складати  малюнок у групі.  По сигналу – зупиняються і переходять за годинниковою стрілкою до пазлу іншої групи. І так ,  декілька разів, доки не будуть складені всі малюнки. 
- Що спільного між цими малюнками? (всі супергерої ) - Поясніть значання слова СУПЕРГЕРОЙ.
- А хто такий герой? 
- Чим відрізняється герой від супергероя?

     Щоденні 5 Робота зі словами. Стіна слів  (Слайд 4)

 

2. Робота в зошиті 
- Утворіть слова за зразком: герой-супергерой

Сила, розум, гра.   

- Поясніть значення утворених слів.

                   Хвилинка відпочинку                       (Слайд 5)                          «Український гопачок»

              https://www.youtube.com/watch?v=OHf9bUqTlgE 

3. Здобуття та поглиблення знань

Робота з підручником (с. 60-61 )
   
      Завдання № 1
      Тема і головна думка. Передбачення за заголовком

- Прочитайте заголовок оповідання. Про що буде йти мова у тексті?
- Читаємо оповідання частинами,  відповідаємо на запитання та передбачаємо продовження.
- Яка тема та головна думка оповідання «Моя бабуся – супергероїня» - Запропонуйте свій заголовок до цього оповідання. 
                           
4. Працюємо самостійно вдома. 
   
      Завдання 1-4  (с. 61)
- Виконай одне із завдань (1-4) на вибір. 
               
     ІІІ. Заключна частина
                 
    Рефлексія. Зворотній зв’язок   (Слайд 6)

    Вправа «Незакінчена фраза»
- «Я – супергерой, тому що…»


 





Урок Я досліджую світ 2 клас


Я досліджую світ ( 2 клас)
Які бувають цінності
Добування олії з насіння соняшника.( протягом двох уроків)
Мета:  ознайомити дітей з історією створення соняшникової олії, зі способами її виготовлення; навчати висловлювати свою думку, активно слухати в умовах усного спілкування, взаємодіяти з однокласниками. Формувати навички дослідницької діяльності, порівнювати, узагальнювати, зіставляти набуті знання та використовувати їх у повсякденному житті. Розвивати творче мислення, уміння аналізувати і робити висновки. Виховувати любов та бережливе ставлення до природи, уміння користуватися її дарами.
  
Обладнання: мішечок з насінням соняшника,  6 цеглинок лего,  матеріали для роботи в  центрах, жменя насіння, аркуш паперу, ручка або олівець, «продуктові кошики».
І. Ранкова зустріч.
1. Привітання
Посміхнулись сонечку:
- Здраствуй, золоте!
Посміхнулись квіточці -
хай вона росте,
Посміхнулись дощику:
Лийся мов з відра!
Посміхнулись друзям
бажаємо вам добра.


2. Новини дня.
Дата, назва тижня, погода.
Сьогодні з прогнозом погоди ознайомить вас черговий синоптик … (Заповнення календаря  погоди)

3.     Вправа «Чарівний мішечок»
-         Сьогодні  ми будемо досліджувати  рослину. Але спочатку спробуйте відгадати, що це за рослина за її насінням. Воно лежать у мішечку. По черзі встромляємо  руку у мішечок, спробуйте за дотиком вгадати насіння якої рослини тут знаходиться. Відкривати мішечок  не можна. Ставте запитання, а я буду казати : так чи ні. (насіння соняшника)
-          
4.     Розгляд насіння. Дослідження  його.
Діти описують яке воно на дотик, смак. Чи має запах. Роблять висновки. (Існують три види насіння – чорне, смугасте, біле.)

ІІ. Повідомлення теми та мети уроку. 

1.     Асоціативний кущ «Що я знаю про соняшник».
Квітка сонця, медонос, насіння,  ласощі, олійна культура, ….

2.     Дитина дня. Цікаве про соняшник.
ІІІ. Робота в центрах.
1.     Завдання для робота в центрах. Правила роботи. Презентація робіт.
Математичний центр. Цікаві факти про соняшник.
          А)Розв`язавши вираз, ви дізнаєтесь скільки видів соняшників існує в світі.

13 + 7 + 10 + 40 – 20 + 50 + 20 – 0 - 10 = __  видів. (110 видів)

          Розв`язавши вираз, ви дізнаєтесь скільки потрібно місяців, щоб соняшник дозрів.

40 – 20 – 10 + 5 – 7 – 6 + 1 = ___ місяців. (3 місяця)
Б) Прочитати цікавинку про смажене насіння. На вагах зважити відповідну кількість насіння, щоб отримати 1 кг олії.       
(З 3 кг смаженого соняшникового насіння можна виготовити 1 кг олії. )

Мовознавчий центр. Деформоване речення.
Розшифруйте  речення, переставивши букви  у словах. Поясніть цей вислів.
Деуж коснийри соняшнивийко мде .
(Дуже корисний соняшниковий мед.

Природничий центр. Будова соняшника. З`єднай частину соняшника з його назвою.
 Прочитайте і дайте відповідь на запитання:  «Використання соняшника людиною «
Технологічний центр. Виготовлення поробок із насіння . (їжак, квітка)
При допомозі насіння соняшника створи поробки : ЇЖАЧОК І  КВІТКА

Дослідницький центр. Впізнай рідину  за кольором та запахом. Запиши їх  назви.
Яка рідина пов’язана із соняшником?
У склянках налиті яблучний сік, лимонад, олія.

1.       _______________________

2.       __________________________

3.       __________________________

ІV. Добування олії.
А) Проблемне  питання.
- Чи знаєте ви як добувають олію із соняшника?
- Я вам пропоную 3 варіанти, а ви при допомозі цеглинок Lego виберіть на вашу думку правильний результат.
Якщо ви вважаєте, щоб отримати олію необхідно почистити насіння соняшника, підніміть зелену цеглинку.
Якщо ви вважаєте, щоб отримати олію ,необхідно вкинути насіння соняшника у воду, підніміть синю цеглинку.
Якщо ви вважаєте, щоб отримати олію, необхідновичавити насіння соняшника, підніміть оранжеву цеглинку.
-         Підійдіть, хто підняв зелену: ____ учнів.
-         Підійдіть, хто підняв синю : ____ учнів.
-         Підійдіть, хто підняв оранжеву : ____ учнів.

Б) Перегляд відео «Хімія життя» (до 2хв.10с.)
-         Давайте переглянемо відео , дізнаємось як отримують олію і чия гіпотеза була вірною.

В) Перевірка «Чия гіпотеза підтвердилась»
- Як добувають олію із соняшника? (необхідно вичавити насіння соняшника)

Г) Визнач послідовність процесу виготовлення олії. Пронумеруй відповідні етапи.
1. Очистити насіння від лузги.
2. Чавити насіння спеціальним пресом.
3. Пропустити олію через фільтри для її очищення.
4. Прозору олію розлити у відповідну тару.
V. Фізхвилинка.
VI. Експеримент. «Як отримати олію з насіння соняшника у домашніх умовах»
- Рослини, з насіння яких рослин можна отримати олію, називають олійними. Давайте перевіримо, чи соняшник є олійною рослиною.
Знадобиться жменя насіння, аркуш паперу, ручка або олівець.
Діти, складіть аркуш вдвічі. Так щоб насіння залишалося всередині. І роздавить насіння за допомогою звичайної ручки.
Висновок:  насіння соняшника містить олію.

VII. Перегляд відео «Це наше і це твоє. Одна з найбільших країн-виробників соняшникової олії у світі - наша!»
-         Яка країна одна з найбільших країн-виробників соняшникової олії у світі?
VIII. Використання олії .
 - Чи знаєте ви, де використовують соняшникову олію людина ? (у кулінарії для смаження, для додавання до  салатів,..

IX. Дослідження . До складу яких продуктів входить соняшникова олія.
- А чи знаєте ви, що  до складу деяких продуктів входить соняшникова олія?
- Перед вами «продуктові кошики». Як дізнатися  до складу яких продуктів входить соняшникова олія? ( Прочитати на етикетці його склад)
- Прочитайте склад продуктів і знайдіть той, у якому є соняшникова олія. Якщо шрифт мілкий – скористайтеся лупою.
Діти досліджують товари, вибирають потрібні. (Халва, майонез, козинаки, маргарин, консерви, Ролтон) Презентація робіт.
-         Крім того, соняшникова олія є складовою мила, шампунів, губних помад, кремів для рук, лаків, лосьйонів для тіла, гігієнічних засобів для немовлят.
                                                                                          
X.               Підсумок уроку. Рефлексія.
-         Сьогодні я дізнався….
-         Сьогодні я зрозумів…
-         Мені було цікаво….
-         Дома я розповім….


Урок математики 2 клас



                                         Токмацька  загальноосвітня школа I-II ступенів 
                                                         імені Віри Назарівни Нерез 

              






                         Урок математики. 2 клас.   
 Тема: Коло, круг та їх елементи. Центр кола, радіус, діаметр. Побудова кола.




                                                                                                     учитель :
                                                                                                                         Лобанова Т.Ю.
























Тема . Коло, круг та їх елементи. Центр кола (круга),радіус, діаметр. Побудова кола.
Мета: формування предметних компетентностей: актуалізувати знання учнів з теми «Додавання та віднімання в межах 100 з переходом через розряд»; сприяти розумінню школярами понять «коло», «круг», «центр», «радіус» ,”діаметр” ; вдосконалювати вміння розв’язувати задачі , порівнювати вирази та числа, обчислювати вирази з дужками і без дужок; розвивати критичне мислення, вміння виділяти головне;
формування ключових компетентностей:
уміння вчитися: розвивати вміння організовувати своє робоче місце, планувати власні дії, оцінювати свою роботу та діяльність однокласни-  ків; розвивати пізнавальний інтерес;
комунікативної: розвивати математичне мовлення, вміння доводити власну думку, правильно формулювати висловлювання з використа- нням математичних термінів;
соціальної: розвивати вміння продуктивно працювати в парах, групах, виявляти ініціативу, докладати власних зусиль для досягнення спільного результату;
громадянської: розширити знання учнів про зоопарк; виховувати інтерес до людей, що працюють в зоопарку.
Тип уроку: вивчення нової теми.
Основні терміни і поняття: коло, круг, центр, радіус,діаметр.
Міжпредметні зв'язки: Я досліджую світ та технології.
Обладнання: картки із завданнями; геометричні фігури, циркуль, пла-ншет, шаблони кола  ( 3 кола різного радіуса ), клей, папір.
ХІД УРОКУ
І. ВСТУПНА ЧАСТИНА
1.        Організація класу
Пролунав шкільний дзвінок,
Всіх покликав на урок!
Будемо гарно працювати,
Щоб почути у кінці,
Що у нашому другому класі
Діти просто молодці!
2.        Актуалізація опорних знань
Діти, сьогодні до нас завітав незвичайний гість .Це слон на імя Піт. Потрапив він до нас з далекої країни – Індії. Піт запрошує нас ….  А куди дізнаємося розв’язавши вирази.
1)              Усні обчислення. Вправа Оплески.


                 9+40                  59-31         61-23

72+15                7+7            36 -19              48+36

Діти за правильну відповідь отримують картки з буквами
з
о
о
п
а
Р
к
Складаємо слово. A допоможуть нам в цьому 6 цеглинок. Які викладені у певній послідовності. Кожна літера відповідає певному кольору. Отже, ми йдемо у зоопарк.
2)              Каліграфічна хвилинка
         Діти, а скільки років живуть слони? (60-70 років). А нашому гостю 25 років. Охарактеризуйте це число (двоцифрове, сусіди 24 і 26, розрядні доданки 20 і 5, в числі 2дес. 5 од.)
Запишемо це число у каліграфічній хвилинці
25  25  25  25  25  25 
ІІ. ОСНОВНА ЧАСТИНА
1.     Повідомлення теми та мети уроку
      Молодці отже, всі йдемо в зоопарк. А чи знаєте хто живе в зоопарку? (Тварини:звірі, птахи, плазуни, комахи)
     Нас зустрічає перший мешканець зоопарку – жираф.
 Жирафи – дуже цікаві та кумедні тварини, але ми дуже мало про них знаємо. Як виявилося, у жирафа не тільки довга шия. Незвичайною довгою відрізняються хвіст і язик ссавця. Довжина хвоста жирафа у деяких особин досягає 2 м 50см. Язик унікальний, оскільки він має чорний колір, а його довжина близько 50 сантиметрів. Не дивлячись на дуже довгу шию, жираф не може дістати до землі, тому що б, наприклад, попити води або пощипати травичку йому доводиться ставати на коліна або широко розставляти ноги. Велику частину часу, а саме близько 20 годин на день, жираф відводить на прийом їжі. На сон йде максимум 1 година, так само він любить подрімати близько 5 хвилин, щоб відновити сили, і робить це  він стоячи.    
Завдання від страуса.
Картка з завданням. Геометричні фігури
 




-         В які дві групи можна об’єднати ці фігури?
                      


-         Як одним словом назвати всі фігури? (многокутники)
-         До якої з двох груп належить ці геометричні фігури?
   круг   коло
(Ці фігури не належать ні одної групи)
-          Поясніть, чому ми не можемо віднести їх до многокутників? (Тому що у них нема кутів)
-          Робота з планшетом ( діти відтворюють  коло за допомогою резинки). Після чого учні дають визначення поняттю коло. Потім на планшеті де вже є коло, діти відтворюють круг, вкладаючи в середину кола шаблон .  Даємо визначення поняттю круг.
-         Вправа Незакінчене речення….
Геометричні фігури- коло, круг можна знайти будь-де у повсякденному
житті.
       То ж почнемо. Я промовляю початок речення а ви продовжуєте.
Форму кола мають такі предмети……( кермо, ободок, бублик… ).  Форму
круга мають такі предмети… ( тарілка, годинник, млинець, сонце… ).
-         Отже, сьогодні ми на уроці будемо вивчати ці фігури та вчитися їх креслити.
2.     Вивчення нового матеріалу   
1)   Знайомство з циркулем
Циркуль
-         Для того, щоб накреслити многокутник нам потрібна лінійка та олівець. Скажіть, що потрібно для того, щоб накреслити коло? (Потрібен циркуль)

-         Пропоную його розглянути. На кінці однієї ніжки – голочка, тому треба бути обережним. Ми ставимо її на папір. Щоб циркуль міцно тримався. На кінці другої ніжки – олівець, за допомогою якого креслять коло, обертаючи цю ніжку навколо ніжки з голочкою.

  2)  Фізкульхвилинка.
       

  3)   Практична робота. Знайомство з елементами кола, круга
                Коло
Будемо вправлятись креслити коло.  Розхиліть ніжки циркуля на ширину 3см. Виміряйте за допомогою лінійки. Поставте циркуль в зоши-ті на голочку. Накресліть коло обертаючи ніжку з олівцем навколо і торкаючись паперу. Але голочка лишила на зошиті  отвір. Дуже добре. Візьміть олівець і поставте точку на місці отвору. Вийшло коло з точкою посередині. Незвичайну точку позначте буквою О. Цю точку називають центром кола.
Центр кола
-         Учні знову повертаються до планшетів де визначають центр і кріплять один кінець резинки, а інший кінець в будь-якій точці ко-ла. Що ж ми з вами утворили? ( відрізок).
     Тепер давайте те саме зробимо в зошиті.  виберемо будь-яку точку на колі. І позначимо її буквою А.  За допомогою лінійки і олівця з’єднуємо точку А і О. утворився відрізок. Такий відрізок, який з’єднує центр кола з точкою на колі називається радіусом кола.
Радіус
                                                                  

      А зараз візьміть лінійку та  виміряйте відрізок АО
АО=3см.
     А зараз накреслимо  коло з діаметром. Але спочатку повернемось до наших планшетів. Закріплюємо один кінець резинки в будь-якій точці кола і через центр прокладаємо відрізок та закріплюємо резинку. Те саме робимо в зошиті. Ставимо будь-де точку на колі і  за допомогою лінійки креслимо відрізок через центр кола.
                        Круг
    Без початку, без кінця,
    Без кутів фігура ця.
    Сонечко їй вірний друг,
     А зовуть її всі – круг .
Складемо із кругів сніговичка. (шаблони заздалегідь заготовлені)
Висновок.  Які елементи кола ми запам’ятали? (Центр, радіус,діаметр). Чим креслять коло? (Циркулем)
  4)   Фізкультхвилинка
3.   Узагальнення й систематизація знань
1)          Творча робота над задачею
Ми гуляємо далі по зоопарку і зустрічаємо
У савані проживає,                          
Чорно-білі смужки має.
 І весела, і пригожа,
На конячку нашу схожа. (Зебра)
Зебри мешкають в саванах Африки. Зебри — не надто великі тварини. Довжина їх максимум досягає 2м50 см, а висота — 1м50см. Однак, вони досить швидкі, 80 км / год — це чимала швидкість. Зебри ніколи не залишаються без нагляду. Бажаючи відпочити і подрімати, вони залишають кого-небудь «за старшого», що б той зміг попередити цілий табун про насування небезпеки.... Кожна особина має свій унікальний візерунок? Більше, точно такого ж, не існує. «Смугастість» рятує тварин від мух цеце. Таке забарвлення не сприймається зором комах і вони думають, що це просто смужки миготять в різні боки....
Скласти задачу за короткою умовою. Чим живляться зебри?
Трава – 32кг
Кора -? на 6кг більше, ніж трави
Листя чагарнику - ? стільки, скільки трави і кори разом.
Яка це задача проста чи складена?
Що відомо?
Що потрібно знайти?
Зможемо зразу знайти скільки листя чагарнику потрібно зебрі в день?
Чому?
Що відомо про кору?
Як знайти кількість кори?
32+6=38(кг) – кора
Як дізнатися скільки потрібно листя чагарнику?
1)    38+32=70(кг) – листя чагарнику
Відповідь: 70кг
2)   Обчислення виразів (індивідуальна робота з подальшою перевіркою вчителем).Підручник с.69 завд.412
    Наступна тварина –це панда.
       У панд є й інша назва – «бамбуковий ведмідь».  За 1 день панда може з’їсти 30 кг бамбука.. Панди живуть у гірських місцях Китаю і Тибету.  Панда є вимираючим видом тварин, тому занесені до Червоної Книги. У панд дуже гарний нюх. Навіть уночі, вони можуть знайти найкращі бамбукові стебла.  У панди на передніх лапах по 6 пальців.
Завдання «Вищий пілотаж»
Нагадуємо правило. Якщо у виразі є дужки, спочатку рахуємо спочатку в дужках.
І варіант                                         II варіант             
96 - (34 + 18) =                             (64 - 18) + 9 =
(83 - 75) + 48 =                              22 + (74 - 50) =
11+ (92-60)=                                 (9+ 25)-18 =
(8+ 43)-22=                                    17+ (47-25) =
III. ЗАКЛЮЧНА ЧАСТИНА

      1.  Рефлексія (з використанням прийому «Незакінчене речення»)
    Найцікавішим на уроці для мене...
    Мені запам' яталося...
    Мене здивувало...
    Мені будуть потрібні у житті знання...
— Чи задоволені ви своєю роботою? (Якщо так, поплескайте собі у долоні!)
  2.Етап психологічного супроводу.

Наш урок добіг кінця. Я дуже рада, що веселий і гарний настрій зберігся до кінця уроку. І  за вашу хорошу роботу хочу вам зробити подарунок. А який – відгадайте.
     Загадка.
Її не можна купити, ані попросити, ані вкрасти, бо вона- це цінність, яка не принесе жодної користі, якщо не йтиме від щирого серця. Що це? ( Посмішка ).